خبر خوب | این نسل از کودکی خادم الحسین (ع) است

یکی از رسانه‌های خارجی عزاداری ایرانیان را برای آقا اباعبدالله(ع) را چنین توصیف کرده است:«این فقط یک اجتماع نیست! این شور و عشق است!» بله درست گفتید عشق به حسین ما را دور هم جمع می‌کند. پر بیراه نگفته‌اند که ما یک خانواده‌ایم حتی اگر یک فرزند ناخلف هم داشته باشیم؛ باز هم عشق ما را دور هم جمع می‌کند.

خبر خوب | این نسل از کودکی خادم الحسین (ع) است

گروه خبر خوب: حادثه اندوهبار و تراژدی طاقت سوز کربلا، پایان ناپذیر است. اکنون در دهه دوم محرم هستیم. خیلی‌ها عزاداری‌هایشان تا روز دهم است و از دهه دوم و سوم غافل می‌شوند، درحالیکه روز دهم محرم الحرام بود که آغاز و اوج حادثه‌های بی‌بدیل و طاقت سوز برای اباعبدالله و اهل بیت و یاران باوفای ایشان در صحرای سوزان کربلا، رقم خورده است.  با این اوصاف شیعیان و دوستداران اهل بیت رسول خدا (ص) باید بیشتر به  دهه دوم محرم الحرام معطوف شوند و بخش اعظمی از مراسم‌ سوگواری و عزاداری برای امام حسین و یارانش را در این دهه برگزار کنند، چراکه مصائب اهل بیت رسول خدا (ص) تازه شروع شده و اهل بیت امام حسین و یارانش را سوار بر اشتران بی‌جهاز کوی به کوی و شهر به شهر می‌گردانند و تحقیر و توهین می‌کنند. پس یادتان نرود که دهه دوم و سوم محرم برای عزاداری سزاوار‌تر است. 

نهال ۹ساله و رایان ۷ساله خادم امام حسین هستند. *موکب داران کوچک این بچه‌های قد و نیم قد را دیده‌اید که برای عزاداری و شرکت در هیئت‌ها شور و حال وصف نشدنی دارند و در پوست خود نمی‌گنجند تا کاری در عالم کودکی خود برای آقا انجام دهند،  قشنگ‌تر از آن‌ هم کودکان دهه نودی هستند که با تمام سختی‌ها خودشان طالب داشتن یک موکب کوچک برای اباعبدالله هستند. کودکانی که شاید کوچک باشند، اما دلشان به وسعت دریا بزرگ است. «نهال و رایان» دوتا از آن موکب دارانی هستند که این دومین سالی است که به جمع عزاداران و خادمان آقا امام حسین پیوستند و هرچه در چنته دارند برای میزبانی از میهمانان آقا رو می‌کنند. این دو خادم امام حسین از سال گذشته به کمک مادرشان موکب کوچکی در کوچه برپا کردند. با تکه پارچه‌های سیاه در منزل و چند پرچم قدیمی که یکی از بستگان هدیه داده است، کوچه را سیاه‌پوش کرده‌اند. آن‌ها با نذوراتی که به دستشان رسیده از رهگذران پذیرایی می‌کنند. وقتی صدای نوحه از ضبط صوت کوچک پخش می‌شود، بچه‌های دیگر به جمع آن‌ها می‌پیوندند. آن‌ها با دنیای کودکی‌شان امام حسین (ع) را درک می‌کنند. نهال ۹ساله و رایان ۷ساله هستند. خدا حفظ‌تان کند نو نهالان حسینی. 

نسلی که از کودکی خادم الحسین هستند.  *نسلی که از کودکی خادم است دیدیم که خبر اول خیلی زیبا بود و به دلمان نشست گفتیم حیف است یکی دیگر از خادمان آقا اباعبدالله را به خدمتتان معرفی نکنیم. نسلی که از کودکی خادم الحسین هستند، در مقابل هیچ قدرتی سرخم نمی‌کنند. 

یکی از رسانه‌های خارجی عزاداری ایرانیان را برای آقا اباعبدالله را چنین توصیف کرده است: «این فقط یک اجتماع نیست! این شور و عشق است!» * ما یک خانواده‌ایم!  اما بشنوید از واکنش رسانه‌های خارجی به مراسم‌ عزاداری در ایران. هستند برخی از رسانه‌هایی که با دوربین بدبینی هرچه را می‌بینند بد به رشته تحریر در می‌آورند، البته که جای تعجب هم نیست، چراکه رسالت‌شان در بد دیدن و بد نقل کردن است و نان همین نگاه بد را می‌خوردند، اما بعضا خودشان هم نمی‌توانند این عشق به آقا را که در کوچک تا بزرگ ایران و ایرانی ریشه دوانده، ندید بگیرند. یکی از رسانه‌های خارجی عزاداری ایرانیان را برای آقا اباعبدالله را چنین توصیف کرده است: «این فقط یک اجتماع نیست! این شور و عشق است!» بله درست گفتید عشق به حسین ما را دور هم جمع می‌کند. پر بیراه نگفته‌اند که ما یک خانواده‌ایم حتی اگر یک فرزند ناخلف هم داشته باشیم؛ باز هم یک خانواده‌ایم و عشق و خون و رگ و ریشه‌مان ما را دور هم جمع می‌کند.    رکوردشکنی دختر وزنه‌بردار ایرانی در قاره کهن

نوشته ایجاد شد 517

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا