خبر خوب| 38 هزار دروغ علیه ایران برملا شد

38 هزار دروغ در «46 روز» روزهای پایانی شهریور تا آبان ماه سال 1401 علیه ایران نشان از برنامه‌ریزی قبلی این دسیسه دارد، اما خبر خوب اینکه در سالگرد اغتشاشات که از سوی دشمن سازماندهی شده بود، دروغ‌های آن‌ها دیگر آشکار شده است.

خبر خوب| 38 هزار دروغ علیه ایران  برملا شد

گروه خبر خوب: امروز ۲۴ شهریورماه سالروز وفات فردی است که بیش از چهار دهه در دانشگاه تهران، ادبیات فارسی، تاریخ اسلام و تاریخ ایران تدریس کرد و پس از انقلاب اسلامی، با مرکز دائره‌المعارف بزرگ اسلامی همکاری داشت و ۶۵۰۰ کتاب و مجله را به دایره‌.‌.المعارف بزرگ اسلامی اهدا کرد. سخن از «عبدالحسین زرین‌کوب» است که به عنوان ادیب و مورخ در حوزه های مختلف تاریخ، فرهنگ و اندیشه تألیفات زیادی از خود به یادگار گذاشته است. سرانجام این استاد تاریخ اسلام در روز ۲۴ شهریور‌ماه سال ۱۳۷۸ چشم از جهان فرو بست و پیکرش در قطعه‌ هنرمندان بهشت زهرا تهران آرام گرفته است. ماجرای روضه‌خوانی زرین‌کوب در روز عاشورا به مناسبت ایام محرم و صفر به بازخوانی یک خاطره عاشورایی از مرحوم زرین‌کوب می‌پردازیم که پایان خوش این داستان یک روضه‌خوانی برای اباعبدالله (ع) است: روز عاشورا بود و قرار بود «عبدالحسین زرین‌کوب» در مراسمی به همین مناسبت در حضور جمعیتی که هم افراد عادی در آن حضور داشتند و هم افراد تحصیل‌کرده سخنرانی کند. آرام وارد مسجد شد و در گوشه‌ای نشست. زرین‌کوب در این فاصله‌ به دنبال موضوعی برای سخنرانی می‌گشت که در همین لحظه،‌ پیرمردی که کنار دستش نشسته‌بود از او پرسید: «ببخشید،‌ شما استاد زرین‌کوب هستید؟» گفت: «استاد که چه عرض کنم، ولی زرین‌کوب هستم». خیلی خوشحال شد و گفت: چقدر دوست داشتم شما را از نزدیک ببینم. زرین‌کوب با تعجب پرسید: «حالا چرا مشتاق دیدن بنده بودید؟»، پرسید: «شما به فال حافظ اعتقاد دارید؟» گفت: «بله!، صد درصد».آن مرد روستای گفت: «ولی من اعتقاد ندارم، اما خیلی دوست دارم معتقد شوم. یک زحمتی برای من می‌کشید؟ یک فال برایم می‌گیرید؟» زرین‌کوب گفت: «ولی من الان دیوان حافظ ندارم». بلافاصله آن مرد یک دیوان جیبی از جیبش درآورد و به طرفم گرفت و گفت: «بفرما». 

نام «عبدالحسین زرین‌کوب» در زمره روضه‌خوان امام حسین (ع) ثبت شد مدتی نگذشت و آن مرد روستایی وقتی فاتحه‌ای خواند، نیتش را اینچنین بازگو کرد: «می‌خواهم ببینم حافظ درباره امروز (روز عاشورا) چه می‌گوید؟» زرین‌کوب برای گرفتن فال مردد شد، با اینکه بارها و بارها غزلیات خواجه را کلمه‌به‌کلمه خوانده و در معنا و مفهوم آن‌ها اندیشیده کرده بود، غزلی به ذهنش نرسید که به‌طور ویژه به این موضوع پرداخته‌باشد. او چشمانم را بست و صفحه‌ای را باز کرد که این شعر آمد: «زان یار دلنوازم شکری است با شکایت گر نکته‌دان عشقی  بشنو تو این حکایت رندانِ تشنه لب را آبی نمی‌دهد کس گویی ولی شناسان رفتند از این ولایت در زلفِ چون کمندش ای دل مپیچ کانجا سرها بریده بینی بی جرم و بی جنایت………. عشقت رسد به فریاد ار خود به سان حافظ قرآن ز بر بخوانی در چارده روایت» ناگهان زرین ‌به خودش تلنگری زد و گفت: خدایا! این غزل اگر موضوعش امام حسین (ع) و وقایع روز عاشورا و شب یازدهم نباشد، پس چه می‌تواند باشد؟… این غزل، باید به‌ طور ویژه برای همین مناسبت سروده شده‌باشد. بیت اولش را که خواند، پیرمرد از بیت دوم شروع به زمزمه‌کردن با او کرد. شعر را از حفظ خواند و گریه کرد، طوری که چهار ستون بدنش می‌لرزید؛ انگار زرین‌کوب داشت برای او روضه می‌خواند. وقتی غزل تمام شد، آن مرد روستایی گفت: «معتقد شدم استاد. معتقد بودم، ایمان پیدا کردم.» و گریه امانش نداد. بعد از این اتفاق زرین‌کوب فهمید سخنرانی‌اش را چگونه آغاز کند، او آن روز روضه‌خوان امام شهید شد و کسانی پای روضه او گریه کردند که به قول خودشان پای هیچ روضه‌ای گریه نکرده بودند. حال در حالی که اشک در چشمانتان حلقه زده است و زیر لب «یاحسین» می‌گویید به سراغ بسته خبرهای خوب امروز می‌رویم. با ما همراه باشید: ۳۸ هزار دروغ در سالگردش برملا شد در چنین روزهایی در سال گذشته در بازه زمانی ۲۳ شهریور تا ۹ آبان (۴۶ روز) پنج رسانه ضدایرانی (بی‌بی‌سی فارسی، ایران اینترنشنال، صدای آمریکا، رادیو فردا و من و تو) و صفحات مجازی آن‌ها بیش از ۳۸ هزار دروغ را درباره حوادث سال ۱۴۰۱ ایران منتشر کرده‌اند.  دشمن که برای یک عملیات همه جانبه علیه ایران در چنین روزهایی برنامه‌ریزی کرده بود و قرار بود جنگ ترکیبی مهرماه، به بهانه مشکلات اقتصادی و با محوریت دانشگاه‌ها کلید بخورد، اما فوت «مهسا امینی» در شهریورماه این فرصت را در اختیار ضدانقلاب داد تا برنامه خود را جلو بیندازد. درگذشت این دختر جوان  تمام مختصات لازم برای شروع یک نا آرامی را در اختیار دشمن قرار داد.

دشمنی دشمن با دروغ‌هایش در اغتشاشات ۱۴۰۱ در این میان رسانه‌ها و شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان هم ۲۴ ساعته و فعال‌تر از همیشه مشغول فعالیت بودند؛ به عنوان مثال تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی که در طول این سال‌ها فعالیتش علیه مردم ایران سعی کرده بود، خودش را حرفه‌ای و بی‌طرف نشان دهد، نقاب از چهره انداخت و علیه مردم ایران شمشیر در دست گرفت. حال در سالگرد ایام اغتشاشات، کتاب «دروغ زن، زندگی آزادی» که به مهم‌ترین دروغ های ضدانقلاب و اپوزیسیون در ماجرای اغتشاشات سال ۱۴۰۱ می‌پردازد، از سوی انتشارات سایت هنر و فرهنگ چاپ شده و در اختیار مردم قرار گرفته است، خواندن این کتاب این دروغ‌ها را برای شما نمایان می‌کند.(اینجا) این روزها خادم‌های امام رضا (ع) در حال افزایش است تنها یک روز به سالروز شهادت امام رضا (ع) باقی مانده است، خبرهای خوبی از گوشه و کنار ایران اسلامی به گوش می‌رسد، چه آن‌هایی که با پای پیاده قدم در مسیر مشهد مقدس گذاشته‌اند و چه آن‌هایی که با برپایی موکب مفتخر به خادمی امام رضا (ع) شدند. سخن از تازه عروسی است که همسرش را رهسپار کرده است تا دو خانواده زائر امام رضا (ع) را  به منزلش بیاورد، البته او از حساسیت به وسایل منزلش به عشق امام رضا (ع) گذشته است. فرد دیگری بدون ادعا، روی زمین نشسته است و با فروتنی کفش‌های زائر امام رضا (ع) را واکس می‌زند. انسان به حال این افراد غبطه می‌خورد. باید گفت قبول باشد خادم امام رضا (ع).

می‌َشود با یک کار کوچک خادم امام رضا(ع) شد حضور ۲۳ کبوتر عاشق تفحص شده در دیار شهیدان باکری عطر یاد و حماسه هشت سال دفاع مقدس در مرکز استان آذربایجان غربی طنین‌انداز شد، دیار شهیدان باکری، میزبان ۲۳ شهید تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس بود و با مردم ارومیه سعی کردند با حضورشان به بهترین نحو به مقام شهدا ادای دین کنند. این شهدای تازه‌ تفحص‌ شده در عملیات‌های ستون رزمی در محور بانه ـ سردشت در سال ۱۳۵۹، تک دشمن در سال ۱۳۶۲ در عملیات نصر ۷ در ارتفاعات دوپازا، تک دشمن در سال ۱۳۶۷ در منطقه دوپازا بودند که مربوط به لشکر‌های ۶۴ ارومیه، لشکر ۲۸ کردستان، سپاه ارومیه، گردان جندالله و سپاه اصفهان هستند.

استقبال از شهدا در دیار شهیدان باکری توقیف ۲ کشتی حامل سوخت قاچاق توسط نیروی دریایی سپاه اینکه بخشی از انرژی مملکت که با سختی فراوان به دست آمده است را عده‌ای به خودشان جرأت دهند، آن را قاچاق کنند، خبر خوبی نیست، اما اینکه بفهمید طی رصد اطلاعاتی نیروهای جان بر کف نیروی دریایی منطقه سوم سپاه پاسداران ۲ کشتی قاچاق سوخت توقیف شده است این خبر خوبی است. این عملیات در ۲ شبانه روز و با رصداطلاعاتی و عملیاتی در آب‌های شمالی خلیج فارس به طول انجامید. در واقع این ۲ کشتی حامل ۱/۵ میلیون لیتر سوخت قاچاق با پرچم پاناما با ۳۷ خدمه از کشورهای دیگر در حال خروج از کشور بودند که دستگیر شدند.

با چشمان باز نیروی دریایی سپاه دوره قاچاق نفتی گذشته است چقدر برای تربیت فرزندمان نگران باشیم؟ گاهی به آینده فرزندمان فکر می‌کنیم، ترس، دل‌نگرانی و دلشوره به سراغمان می‌آید که چگونه او را در فتنه و بلاهای آخرالزمانی تربیت کنیم؟ این استرس تربیتی سراسر وجودمان را فرا می‌گیرد و مدت‌های مدیدی ما را به خود مشغول می‌کند،  مرحوم آیت‌الله محی‌الدین حائری شیرازی از اساتید اخلاق اینچنین با نکات  طلایی‌اش در باب تربیت فرزند، دل ما پدر و مادر را قرص می‌کند: در تربیت اولاد، آنچه را که در حد قدرتتان است، انجام بدهید و برای آن قسمتی که خارج از قدرتتان است، اصلاً نگران نباشید و کار را به خداوند بسپارید. گاهی مثلاً شما با برادرتان سر تخت را می‌گیرید و در تابستان آن را در حیاط می‌گذارید. اگر او آدم سالم و قوی و فعالی باشد، شما نگران آن سرِ تخت که او گرفته، نیستید؛ چون می‌دانید که او چاپک است و قشنگ می‌تواند ببرد؛ بلکه نگران این طرفی هستید که خودتان گرفته‌اید که مبادا پایتان بلغزد و به زمین بخورید. آن سرِ تربیت را خدا گرفته و هر قسمتی که شما نمی‌توانید و از عهده‌تان خارج است، سهم خداست. شورِ آن قسمتی را نزنید که خدا گرفته؛ بلکه شورِ آن قسمتی را بزنید که خودتان گرفته‌اید.

خدا در تربیت فرزندتان به کمکتان می‌آید نگران ناتوانی‌های خودتان نباشید؛ بلکه نگران توانایی‌های خودتان باشید. آن چیزی که می‌توانید و برایتان ممکن است را اگر نکنید، برایتان خطرناک است؛ اما آن چیزی که نمی‌توانید، جزء وظایف شما نیست. اینکه خدای تعالی جزء وظایف شما نگذاشته یعنی چی؟ یعنی آن را جزء وظایف خودش گرفته و خودش عمل می‌کند: «لا یُکَلِّفُ اللّهُ نَفْساً إِلاَّ وُسْعَها». خوش‌خبر باشید! و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید. منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید. پایان پیام/

نوشته ایجاد شد 517

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا