فیلم مستندساز قمی به جشنواره سینما حقیقت دعوت شد

تهیه کننده و کارگردان فیلم مستند «سر به هوا» در مورد زندگی شهید عباس اکبری با اشاره به رونمایی از پوستر و اکران این فیلم با حضور جمعی از مسئولان ملی و استانی در قم گفت: این فیلم از سوی رئیس مرکز گسترش سینما مستند، تجربی و پویانمایی به جشنواره سینما حقیقت دعوت شد.

فیلم مستندساز قمی به جشنواره سینما حقیقت دعوت شد

مسعود امامی تهیه کننده و کارگردان فیلم مستند «سر به هوا» در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، با اشاره به اینکه عباس اکبری یک سوژه خاص برای تولید فیلم مستند بود، اظهار کرد: من فیلم جنگی زیاد ساخته‌ام که بیشتر در حوزه نیروی زمینی ارتش بوده است اما عباس اکبری یک شخصیت خلبان بود و برای اینکه بتوانم برای او فیلم بسازم باید اطلاعات خود را در مورد پرواز و خلبانی افزایش می‌دادم تا بتوانیم به شیوه مطلوب به سوژه بپردازم. وی اضافه کرد: مدت کوتاهی داشتیم تا بتوانیم سواد خود را در حوزه پرواز و خلبانی افزایش دهیم و باید در این مدت در یک پادگان و جمع نظامی حضور می‌یافتیم که این کار را سخت کرد و از طرفی هم آرمان اکبری پسر شهید عباس اکبری برای ادامه دادن مسیر پدر خود خلبان شده است و این فرد خلبان هم حساسیت‌های خاصی نسبت به مباحث فنی و موضوع فیلم داشت. تهیه کننده فیلم مستند «سر به هوا» گفت: 15 سال بعد از شهادت عباس اکبری مشخص می‌شود که او شهید شده و پیکرش بر میهن برمی‌گردد و این چشم انتظاری که خانواده او کشیدند باید در فیلم ما هم به نمایش گذاشته می‌شد و این کار هم کار ما را سخت کرده بود اما اعتقاد داشتیم و داریم که شهدا فیلم‌های خود را مدیریت و در روند ساخت عنایت و توجه می‌کنند.

  وی خاطرنشان کرد: شهید اکبری هواپیمای «اف 4» سوار می‌شد و ما برای فیلم مستند نیاز به این هواپیما داشتیم اما وقتی به آشیانه هواپیماها وارد کردیم هواپیمای مورد نظر ما وجود نداشت و ناامید بودیم تا اینکه با پیرمردی در آنجا روبرو شدیم که از ما سئوال کرد دنبال چه چیزی هستید؟، به او گفتیم هواپیمای اف 4 می‌خواهیم تا برای فیلم مستند شهید اکبری استفاده کنیم، او در پاسخ به ما گفت «شهید اکبری آخرین شهید ما بود و او را می‌شناسم، یک فروند اف 4 درحال بازسازی بوده که امروز کار بازسازی تکمیل شده است و من هماهنگی لازم را انجام می‌دهد و شما را به کارگاه بازسازی می‌برم». امامی ضمن تقدیر از حمایت دست‌اندرکاران جشنواره فیلم مستند 17 در راستای تهیه فیلم مستند «سر به هوا» عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم نظر داوران و مخاطبان جشنواره را جلب کرده و اثر مطلوبی در معرفی شهید اکبری ارائه داده باشیم. وی از حضور حمیدی مقدم رئیس مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی در برنامه اکران فیلم مستند «سر به هوا» یاد کرد و گفت: با تصمیم این مسئول، فیلم مستند شهید عباس اکبری به جشنواره سینما حقیقت دعوت شد و امیدواریم بتوانیم در این جشنواره و دیگر جشنواره‌ها موفقیت‌های چشمگیری را کسب کنیم. امامی در پایان سخنان خود از حضور سردار محمدرضا موحد فرمانده سپاه استان قم، امیر محسنی زرین ارتش نظامی ارتش در استان قم، امیر خلبان سیاوش مشیری فرمانده اسبق پایگاه ششم شکاری شهید یاسینی و همرزم شهید خلبان عباس اکبری و خانواده شهید اکبری در مراسم رونمایی از پوستر این فیلم تقدیر کرد.

خاطرنشان می‌شود، اکران آثار جشنواره ملی فیلم مستند 17 با موضوع شهدای شاخص استان قم از چهارم مهرماه در تالار شهید آوینی قم آغاز شده و تا یازدهم مهرماه ادامه خواهد داشت.   

  پایان پیام/78023

نوشته ایجاد شد 543

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا